Експерти із 20 країн світу, представники 44 водоканалів та 50 міст України, а також фахівці чотирьох профільних асоціацій 12-13 вересня зібралися у Львові, де  відбувся 5 LVIV ECO FORUM 2019. Учасники обговорювали стратегію водної галузі, збереження водних ресурсів, поводження з відходами й перетворення їх на енергію, а також глобальні кліматичні зміни.

«Стратегія водної галузі – це частина великої  стратегії водної політики України.  Вона тісно пов`язана з проблемами житлово-комунальної галузі України, особливо з можливістю міст фінансувати водопровідну галузь та керувати нею. Основними елементами стратегії є економічна та фінансова політика, технічна та технологічна політика, нормативно-правова політика,  професійна підготовка та кадрова політика», – зазначив у своїй доповіді президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький.

Він також підкреслив, що необхідно виділити в окремий напрямок стратегії діалог із суспільством. Споживачі мають знати про проблеми галузі та  точки зору фахівців щодо їх вирішення.

Було зауважено, що стратегія реформування була розроблена ще у 2002 році, але, на жаль, з цього часу жодна проблема водопровідно-каналізаційної галузі не була вирішена. Серед найбільших проблем президент асоціації виділив недостатнє фінансування галузі, неефективне регулювання,  низьку платоспроможність населення.

Щодо механізму реалізації водної стратегії Дмитро Новицький зазначив, що після її затвердження Мінрегіоном має бути створена робоча група, яка буде законодавчо узгоджувати ключові положення на вищому рівні. Остаточне рішення прийматиметься Кабінетом Міністрів та Верховною Радою України.

Усі результати роботи форуму будуть передані Міністерству енергетики та захисту довкілля України.

Переглянути відео можна за посиланням:
https://www.facebook.com/Ukrvodokanal/videos/448179265905997/