28 жовтня 2021 року в Братиславі (Словаччина) був підписаний договір про співпрацю в рамках реалізації грантового проєкту «Безпечна вода для міста Рівне» за 200 000 євро грантових коштів від Міністерства закордонних справ Словаччини та Словацької агенції з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid) завдяки якому на потужностях Рівнеоблводоканалу буде встановлена установка з виробництва гіпохлориту натрію.
Договір підписали: голова офісу Асоціації Водоканалів Словаччини – Іванна Марікова, директор Асоціації Водоканалів України – Олександр Шкінь та директор Рівнеоблводоканалу – Андрій Карауш.

Для Асоціації Водоканалів України це вже другий спільний зі словацькими партнерами проєкт. Перший був реалізований в Херсонському Водоканалі, в якому з лютого 2021 року вже працює міні-завод по виробництву гіпохлориту натрію, для будівництва якого було залучено 100 000 євро грантових коштів.

Тобто за 3 роки співпраці спільно з європейськими колегами, в рамках проєктів, для українських водоканалів було залучено 299 373 євро – практично  10 000 000 гривень.

Під час робочого візиту в Словаччину були обговорені етапи реалізації проєкту для Рівнеоблводоканалу, а також інші направки співпраці:

–         Залучення європейських експертів до розробки стратегії розвитку водопровідно-каналізаційної галузі;

–         Визначення оптимального алгоритму регуляції галузі, реалізації енергосервісних контрактів;

–         Допомога у розробці/адаптації технічних регламентів, які є невід’ємною вимогою у напрямку інтеграції України до Европейського Союзу.

Окрему увагу було приділено питанню залучення в проєкти з власного виробництва гіпохлориту натрію водоканалів з інших міст України, а також відкриттю нових напрямків співпраці – розробки галузевих стратегій для залучення інвестиційних коштів для вирішення інших проблем галузі водозабезпечення.

Наступна конкурсна програма буде відкрита до участі вже дуже скоро – на початку 2022 року, тому запрошуємо всіх зацікавлених до співпраці.

 

Нагадаємо:

Рівнеоблводоканал отримає власне виробництво гіпохлориту натрію, завдяки перемозі конкурсної заявці, яка була підготовлена Асоціацією Водоканалів Словаччини разом із Асоціацією Водоканалів України, Рівнеоблводоканалом, а також незалежним інвестиційним консультантом – Наталією Матковською.

Конкурс був оголошений Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid).

Конкурсна заявка «Безпечна вода для міста Рівне» здобула найвищий бал (95 із 100) та отримала 2/3 загального бюджету конкурсу – 199 373 євро.