26 листопада за участі представників Асоціації «Укрводоканалекологія» у профільному комітеті Верховної Ради України відбулось засідання робочої групи. На засіданні обговорювали нагальні проблеми  сфери житлово-комунального господарства, зокрема  удосконалення норм законодавства в питанні обрання управителя та обслуговування внутрішніх мереж у будинку.

Головною темою обговорення став законопроєкт № 2458, що врегульовує механізми встановлення договірних відносин з постачальниками комунальних послуг та питання призначення управителя багатоквартирного будинку.

 Законопроєкт потребує термінового прийняття, адже, враховуючі нещодавні зміни в законодавстві, з травня цього року водоканали фактично працюють поза правовим полем у частині питання обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Аналогічний законопроєкт вже кілька разів виносився на голосування, але прийнятий так і не був.

«Ще у 2018 році був прийнятий Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Це дійсно був певний крок вперед. Однак, цей закон потребує вдосконалення, тому терміново треба вносити зміни, які вже пройшли обговорення і є компромісним варіантом для різних галузей житлово-комунального господарства», – вважає президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький.

Учасниками робочої групи було вирішено  подавати законопроект № 2458 найближчим часом на голосування в першому читанні, врахувавши в  прикінцевих положеннях особливості роботи по обслуговуванню газових внутрішньобудинкових мереж  у перехідний період.

Крім того, учасники засідання дійшли висновку щодо необхідності  відновлення житлової інспекції, яка буде слідкувати за дотриманням законодавства.