Відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. На засіданні були присутні народні депутати, заступник Міністра Мінрегіону Е.Кругляк, заступник Міністра фінансів С.Марченко, член НКРЕКП Р.Машляківський, президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Д.Новицький , віце-президент О.Бабій та директор О. Шкінь.

За ініціативою Асоціації «Укрводоканалекологія» до порядку денного засідання було внесено питання про стан розробки нормативно-правових актів на виконання Закону України “Про комерційний облік теплової енергії на водопостачання”. Було запропоновано внести зміни до Закону стосовно джерел фінансування встановлення приладів обліку за рахунок тарифів на централізоване водопостачання, але депутати цього не підтримали. На сьогодні встановлено лише 30% приладів обліку водопостачання з 146265 необхідних. Президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Д. Новицький наголосив на необхідності включення до порядку денного засідання Комітету врегулювання питань погашення заборгованості минулих періодів за спожиту електроенергію та податку на додану вартість шляхом проведення взаєморозрахунків на послуги водопостачання та водовідведення. Станом на 1 січня 2018 р. борг підприємств водопровідно-каналізаційної галузі за спожиту електроенергію складає 4,3 млрд. грн. і продовжує зростати. На поточний рік в Державному бюджеті закладено 1 млрд. грн. субвенцій на погашення заборгованості з різниці в тарифах. При цьому зафіксований борг на 1 січня 2016 р. складає 2,7 млрд. грн., а за оперативними даними за 2016-2017 рр. заборгованість по водоканалах приросла ще на 1 803 тис. грн.
Під час засідання члени Комітету розглянули законопроекти №№7234, 7447, 8027,8028, а також заслухали інформацію представників Мінрегіону України про стан розробки нормативно-правових актів на виконання Закону України «Про комерційний облік теплової енергії на водопостачання» та інформацію заступника Міністра фінансів С.Марченка щодо можливостей відновлення фінансування державних житлових програм та виконання фінансових зобов’язань держави перед підприємствами тепло-водопостачання. По пільгах та субсидіях за минулий рік виплачено 33,8 млрд. грн ( з 71 млрд. закладених в бюджеті ). З них 1 млрд. грн. за водопостачання і 1,6 млрд. грн за послуги з утримання будинків ( в т.ч. водовідведення). Бюджетна заборгованість складає 11 млрд. грн.
Питання про стан розроблення нормативно-правових актів на виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» перенесено на наступне засідання Комітету.
Комітетом Верховної Ради України ухвалено рішення рекомендувати:

– Комітету з питань бюджету внести до Верховної Ради пропозицію за результатами розгляду прийняти за основу проект Закону про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України щодо забезпечення гарантованого фінансування масштабної енергомодернізації та внести до пропозицію прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування регіонального розвитку.

– Комітету з питань економічної політики внести до Верховної Ради пропозицію прийняти за основу проект про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо удосконалення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії.