В мережі Фейсбук розповсюджується фейкова інформація про нібито промивку мереж хлором у потрійній концентрації з п’ятниці до понеділка.
Подібна фейкова інформація сьогодні розповсюджена в Києві, Харкові, Кропивницькому, Одесі, Кременчуці, Кривому Розі, Миколаєві ті інших містах України.
Асоціація Укрводоканалекологія, яка об`єднує майже всі водоканали України, заявляє, що ця інформація є фейковою та не відповідає дійсності. Промивка мереж, які обслуговуються водоканалами, відбувається виключно за графіком, узгодженим зі всіма відповідними службами міст. Більш того, про цей захід заздалегідь обов’язково повідомляються всі мешканці, чиї будинки потрапляють в зону промивки через офіційні сайти, ЗМІ, соціальні мережи, оголошення на дверях під’їздів тощо. Промивочні заходи виконуються в середньому протягом шести годин виключно у нічний час з випуском промивочної води в каналізаційну систему, тобто без подачі в будинки. Після проведення робіт обов’язково береться аналіз води і тільки після отримання результату приймається рішення по подачі води во внутрішньобудинкову мережу, тобто безпосередньо у домівки мешканців.
Отже, від імені водоканалів України Асоціація Укрводоканалекологія заявляє, що фейкова новина про промивку розповсюджується для дестабілізації ситуації в містах, для того, щоб посіяти паніку серед мешканців та має на меті спаплюжити репутацію водоканалів. Запевняємо, що холодна вода, що поступає в централізовану мережу і є запорукою нормального існування мешканців населених пунктів знаходиться під постійним лабораторним контролем.

31 серпня об 11.30 в Інтерфаксі відбудеться прес-конференція по спростуванню фейкової інформації про нібито подачу в містах України у водопровідну мережу підвищеної дози хлору.