Спеціальна міжвідомча комісія здійснила відбір регіональних проектів, які будуть профінансовані в 2018 році з державного бюджету в рамках виконання цільової програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки.

До складу комісії увійшли представники Уряду, Верховної Ради, Асоціації «Укрводоканалекологія», Асоціації міст України.

Робота комісії була спрямована на визначення найбільш важливих для територіальних громад проектів, які стосуються водопостачання та водовідведення.

Було розглянуто близько 150 проектів, представлених територіальними органами влади. Список проектів, які були відібрані невдовзі буде опублікований на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Пріоритетними зокрема були проекти, які стосуються:

– будівництва та реконструкції систем водопостачання та водовідведення.

– поліпшення якості питної води та альтернативних методів знезараження.

– поліпшення екологічної ситуації в регіонах

Поточного року в рамках виконання цільової програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки будуть профінансовані проекти на загальну суму 200 млн. грн.

Президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький зазначив, що з урахуванням реалій галузі потреба в фінансуванні набагато перевищує цей обсяг коштів.

«Від регіонів було подано проектів на значно більшу суму, оскільки маємо по Україні значний рівень зношеності об’єктів водопостачання та водовідведення, високу енерговитратність, застарілі технології. Асоціація зараз тісно співпрацює і з Мінрегіоном, і з місцевою владою і з громадськими організаціями, щоб максимально врахувати потреби всіх водоканалів, якщо не в цьому році, то в наступному».