Четвертого червня на базі Київводоканалу було проведено нараду щодо підготовки матеріалів на засідання Громадської ради при НКРЕКП на тему «Тарифна політика НКРЕКП та її вплив на фінансово-економічний стан підприємств водопровідно-каналізаційного господарства та теплопостачання» і  обговорення єдиної позиції по розрахунках внесків на обслуговування приладів обліку води.

На нараді були присутні представники Асоціації «Укрводоканалекологія», ПрАТ «АК «Київводоканал», ТОВ “Білоцерківвода”, КП «Черкасиводоканал», КП ДОР «Аульський водовід»,  ЛМКП «Львівводоканал», КП «Харківводоканал» та інших підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Фахівці планово-економічних відділів водоканалів обговорили зміни в законодавстві та тарифоутворенні і надали свої пропозиції щодо роботи в нових умовах. 

Основними спікерами на засіданні виступили: директор Асоціації “Укрводоканалекологія” Олександр Шкінь, начальник фінансово-економічного управління Київводоканалу Олена Колесник та директор департаменту правового забезпечення Катерина Швець.

«Закони, які зараз вступають в дію, для багатьох незрозумілі, тому ми вирішили  сьогодні зібрати представників водоканалів тут, щоб разом розібратися і спробувати знайти відповіді на найбільш проблемні питання, а також  висловити пропозиції, що будуть озвучені на Громадській раді», – сказав Олександр Шкінь.

Враховуючи те, що підприємства водопровідно-каналізаційної галузі працюють зі збитками, а тарифи на послуги встановлюються несвоєчасно, учасники засідання намагались знайти найефективніші шляхи виходу з такої ситуації. Зокрема було запропоновано встановити відповідальність регулятора за несвоєчасне встановлення тарифів, разом з Мінрегіоном звернутись до Міністерства фінансів щодо відшкодування збитків підприємствам  шляхом надання субвенцій з різниці в тарифах, розробити нормативну базу по чіткому визначенню складових собівартості. Крім того, необхідно знайти механізм відшкодування підприємствам понаднормативних втрат з незалежних від них причин.

Усі зауваження та пропозиції, що пролунали в ході обговорення, будуть представлені 19 червня на Громадській раді при Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.