Сьогодні керівники Асоціації «Укрводоканалекологія» зустрілись з представником ООН Юнісеф Лораном Ніколем для обговорення подальших напрямків співпраці.

Головною темою обговорення стало створення прозорого механізму, який би дозволив оперативно і повноцінно акумулювати потреби постраждалих під час війни водоканалів та надавати доступ до цієї інформації зацікавленим спонсорам та партнерам, готовим допомогти.  При цьому для ефективного менеджменту представники WASH кластеру мають виступати посередниками між водопостачальними підприємствами та донорами, щоб здійснювати ефективну координацію та  контролювати результати співпраці. Такий механізм дозволить покривати як нагальні потреби водоканалів, так і будувати стратегічні плани подальшого відновлення.

Керівники Асоціації розповіли про своє бачення такого проєкту та повідомили, що аналогічна робота вже велась Асоціацією з самого початку війни.

«Асоціація завжди слугувала об’єднуючою ланкою для українських водоканалів, а з початком війни ми створили майданчик для збору потреб водопостачальних підприємств та активно співпрацювали з міжнародними партнерами, гуманітарними та благодійними організаціями для допомоги водоканалам та координації дій. Онлайн наради з керівниками водоканалів у перший місяць війни проводились щодня, наразі вони відбуваються раз на тиждень. Але ми вважаємо, що повноцінно система запрацює лише за підтримки Міністерство розвитку громад та територій України, чия база даних охоплює більшу кількість водоканалів», – сказав президент Асоціації Дмитро Новицький.

Учасники зустрічі домовились розглянути та опрацювати механізми створення групи фахівців, яка керуватиме збором та впорядкуванням інформації від водопостачальних підприємств та координацією процесів надходження допомоги від компаній, готових її надати. Злагоджена співпраця фахівців на всіх рівнях допоможе ефективно допомагати водоканалам, що постраждали під час бойових дій, та забезпечувати населення якісними послугами водопостачання та водовідведення.