Відбулася стратегічна сесія, однією з тем якої стало кадрове питання та розробка нової стратегії розвитку навчання кваліфікованих фахівців галузі
У рамках ХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Ресурсозбереження та якісне водозабезпечення – стратегічний напрямок розвитку водопровідно-каналізаційного господарства України», що проходила з 6 по 11 лютого у м. Яремче, відбулася стратегічна сесія, однією з тем якої стало кадрове питання та розробка нової стратегії розвитку навчання кваліфікованих фахівців галузі водопостачання та водовідведення.
У ній взяли участь директори і фахівці водоканалів України, зокрема, директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма, директор КП «Чорноморськводоканал» Володимир Бондаренко, генеральний директор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик, директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін, заступник директора ТОВ «Інфокс» Анатолій Михайлістий, директор КП «Міськводоканал» Сумської міської ради Анатолій Сагач та інші, а також президент Асоціації «Укрводоканалекологія» генеральний директор ПрАт «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький, віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій, директор DREBERIS GmbH Маркус Райхель, Норберт Люке (Штандентвессерунґ Дрезден) та інші.
Українські освітні заклади на конференції представляли Голова Ради Київського вузівського центру, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков, ректор Харківського національного університету міського господарства імені О. Бекетова Володимир Бабаєв, ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало, ректор Одеської державної академії Анатолій Ковров та інші.
Під час сесії обговорювались нові підходи до навчального процесу, завдяки яким буде здійснено омолодження кадрового складу та була досягнута домовленість про те, що буде розроблена інноваційна стратегічна програма для викладачів освітніх закладів.
«Сьогодні питання впровадження освітніх програм для підготовки та перепідготовки кадрів для водоканалів стоїть дуже гостро. Треба зробити все, аби не просто залучати молодь до роботи на наших підприємствах, а надати їй ті знання, які дозволять кваліфіковано та якісно виконувати свою роботу», – вважає віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.
В результаті обговорення було прийнято рішення звернутися до Міністерства освіти стосовно внесення змін до стандартів навчання фахівців галузі відповідно до викликів та вимог сучасності та розпочати створення нової навчальної бази, яка, завдяки поєднанню теорії та практики, дозволить більш ефективно проводити навчання майбутніх фахівців у галузі водопровідно-каналізаційного господарства України.
«Наша позиція полягає в тому, щоб навчання фахівців було пов’язане з тими, хто працює в галузі та між ними існував нерозривний зв’язок, щоб фахівці могли якісно використовувати на практиці теоретичні знання та навички, які вони здобули під час свого навчання. Ніщо не стоїть на місці і, на мою думку, зміна стандартів навчання дасть змогу в подальшому працювати у відповідності до європейських норм», – упевнений президент Асоціації «Укрводоканалекологія», генеральний директор ПрАт «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький.