Одинадцять українських водоканалів та вісімнадцять експертів з 13 профільних інституцій України та Словаччини долучилися до обговорення  проєкту комплексного документу «Стандарти для проєктування та будівництва водогосподарської інфраструктури» (водопостачання, водовідведення, очищення стічних вод).

 

В обговоренні взяли участь фахівці Київводоканалу, Чернігівводоканалу, Житомирводоканалу, Рівнеоблводоканалу, Тернопільводоканалу, Львівводоканалу, Уманьводоканалу, Луцькводоканалу, Сумського, Херсонського та Запорізького водоканалів, разом з представниками та експертами Асоціації водоканалів України, Київського національного університету будівництва та архітектури, Офісу підтримки реформ Мінрегіону України, технічного комітету стандартизації, ДІ УкрНДІВодоканалпроект, ТОВ «НП РІКОМ», ТОВ «Інститут Комунальної Інфраструктури», ТОВ «ТК Градіс», Проекту FELICITY II GIZ (радник з водопостачання та санітарії), НКРЕКП, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (відділ водопровідно-каналізаційного господарства Департаменту комунальних послуг), Міжнародного комітету Червоного Хреста.

 

Зокрема, словацькі експети від компанія ESOL s.r.o. як є ініціаторами проєкту, поділитися досвідом словацьких міст, які почали займатися розробкою та затвердженням стандартів вже в процесі реалізації проєктів з модернізації інфраструктури, ресурси на які країна отримали після вступу в ЄС. Вони наголосили на важливості розробки стандартів заздалегідь, адже лише наявність офіційно затвердженого стратегічного документу може забезпечити надійність, безпеку та відповідну якість всіх проєктів з одночасним формуванням прозорого та конкурентного ринку. Саме це стане необхідним підґрунтям реалізації галузевого плану післявоєнної відбудови України в галузі водної інфраструктури та умовою для ефективного залучення  світового капіталу для реалізації комплексних проєктів розвитку галузі водозабезпечення.

 

Українські експерти зі свого боку зазначили, що в контексті незмінності прагнень української держави інтегруватись до ЄС особливо важливим є формування законодавчої та нормативно-правової бази. Адаптація законодавства до норм ЄС є однією з найважливіших складових політики європейського вибору України. За даними експертів, для входження України в правове поле Європи необхідно прийняти нові або внести відповідні зміни майже в чотири тисячі законів та інших нормативноправових актів. На сьогодні йде дуже активна робота по затвердженню в Україні європейських норм різними методами – як шляхом підтвердження, так і шляхом перекладу чи перегляду.

 

Окремо було зазначено, що завдяки реалізації проєкту «Стандарти для проєктування та будівництва водогосподарської інфраструктури» Україна отримає національні стандарти (ДСТУ-Н) з водопідведення та водовідведення. Крім того, об’єднавшись з експертною групою Проекту FELICITY II (GIZ) після ДСТУ зусилля будуть сфокусованіа на роробці та затвердженні ДБН.

 

Проєкт «Вода для майбутнього: сучасні стандарти відновлення водної інфраструктури» фінансується Словацькою Агенцією з міжнародного розвитку (Slovak Aid). Ініціатор проєкту – словацька компанія ESOL s.r.o. Партнер проєкту в Україні – Українська асоціація «Укрводоканалекологія».

 

Більше інформації дивіться на сайті проєкту: https://www.vd-st.org.ua/