В рамках XVI Міжнародного водного форуму «Aqua Ukraine» відбулося обговорення Концепції Національної стратегії розвитку систем водопостачання та водовідведення, яку розробила Асоціація «Укрводоканалекологія».

Президент «Укрводоканалекології» Дмитро Новицький зазначив, що Концепція визначає головні засади формування та шляхи реалізації Стратегії розвитку систем водопостачання та водовідведення – більш масштабного документу, який стане системоотвурюючим для всієї галузі.

«Ми відкрито презентуємо Концепцію, обговорюємо її з тим, щоб вона була затверджена найближчим часом на рівні Кабміну. Далі в нас почнеться розробка Стратегії, що стане документом національного рівня, який має об’єднати всіх навколо розвитку галузі. Один з найважливіших моментів – водоканали України мають стати місцем для інвестицій, оскільки вони є на сьогоднішній дійсно привабливими для довгострокових вкладень».

Презентуючи Концепцію експерт з розвитку галузі водопостачання та водовідведення Вікторія Рудешко зазначила, що галузь давно потребує нової Стратегії розвитку.

«До 1991 року ми жили в тих умовах, які нам були створені Радянським союзом. Після здобуття незалежності ми почали шукати, як пристосуватися до нових умов. 2017 рік для галузі був переламний, оскільки було обрано новий формат роботи: об’єдналися всі, хто має відношення до водопостачання і водовідведення. 2019-2030 роки стануть роками впровадження і імплементація тих документів, які на сьогоднішній момент вже є на межі прийняття. Водоканалам був надісланий проект розпорядження Кабміну, в якому ми спробували визначити все те важливе, що ляже в основу розробки Національної стратегії розвитку».

Підсумовуючи сказане Новицький закликав всіх присутніх взяти активну участь в розробці Стратегії:

«Хотілось би отримати зворотній зв’язок. Укрводоканалекологія завжди відкрита до пропозицій та співпраці. Я сподіваюсь, що всі водоканали, місцева влада, громадські організації, представники Кабміну –  долучаться до розробки Стратегії».

Концепція

Презентація концепція