У Львові відбувся комунікаційний тренінг для представників басейнових управлінь водних ресурсів, водоканалів та інших зацікавлених сторін з 9 областей України присвячений актуальними питанням підготовки та включення до Планів управління річковими басейнами дієвих та реалістичних програм заходів.

Захід організований Державним агентством водних ресурсів України спільно з Програмою EU4Environment – Water and Data , Асоціацією  «Укрводоканалекологія» та Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства. Тренінг відбувся за супроводом екпертів з практичним досвідом розробки ПУРБ екологічного консалтингу Blue Rivers.

Директор Асоціації «Укрводоканалекологія» Олександр Шкінь повідомив про стан підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України, пріоритети в напрямках діяльності Асоціації під час війни та особливості  роботт з партнерами і донорськими організаціями. Також увага була приділена плануванню заходів та інвестиційних програм для зменшення забруднення річкових басейнів.

Марія Шпанчик, начальниця управління забезпечення водними ресурсами Держводагентства, розповіла про взаємодію представників водоканалів та Басейнових управлінь водних ресурсів і Басейнових рад під час підготовки програми заходів ПУРБ. Зокрема вона акцентувала на важливості міжсекторальної комунікації для підготовки економічно-ефективної програми заходів. Адже плани управління річковими басейнами є одночасно й планами повоєнного відновлення для річкових басейнів.

Особливу увагу під час тренінгу приділили ефективному та раціональному плануванню заходів, спрямованих на вирішення водно-екологічних проблем, що виникають в результаті діяльності підприємств комунального господарства, які створюють потенційний ризик для поверхневих водних об’єктів.

У ході дискусії учасники тренінгу обговорили основні питання порядку денного та напрацювали спільні рішення для покращення стану водних об’єктів.