У Яремчі відбулась найголовніша подія для представників водної галузі – Міжнародний водний форум «Яремче 2020», де обговорювалися  проблеми водопровідно-каналізаційної галузі та шляхи їх вирішення.

На форумі було представлено  7 дискусійних панелей,  в обговореннях брали участь представники водопостачальних підприємств, профільних асоціацій, Міністерства розвитку громад та територій України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Державного агентства водних ресурсів України, керівники органів місцевого самоврядування, науковці, народні депутати, представники бізнесу.

В перший день форуму увага зосередилась на обговоренні Національної стратегії водопостачання та водовідведення в рамках Національної стратегії водної політики України.

«Нині водна галузь взаємозалежна з багатьма сферами, і без загальної стратегії її розвитку складно визначати напрямки розвитку окремих її складових, таких як водопостачання та водовідведення. У стратегії треба передбачити запровадження стимулюючого тарифоутворення з метою модернізації потужностей водних господарств України, а також враховувати основні проблеми водної галузі», – зауважив президент Асоціації “Укрводоканалекологія”Дмитро Новицький.

Захід продовжився обговоренням тарифної політики та законодавчих змін. Також пройшли дискусії щодо стандартів якості послуг водопостачання та водовідведення, сучасних методів водопідготовки, технічніих рішень ресурсо- та енергозбереження.

Запис трансляції форуму можна подивитись на сторінці Асоціації «Укрводоканалекологія» у Фейсбук https://www.facebook.com/Ukrvodokanal/