10 квітня у Київводоканалі відбувся семінар “Закон про комерційний облік. Вузли обліку. Лічильники”.

У заході взяли участь: віце-президент Асоціації “Укрводоканалекологія” Ольга Бабій, директор Асоціації Олександр Шкінь, експерт Офісу підтримки реформ Мінрегіону України Володимир Галанюк, заступник генерального директора ДП “Укрметртестстандарт” Юрій Кузьменко, директор департаменту правового забезпечення Київводоканалу Катерина Швець.

Семінар було присвячено проблемам порядку обліку та прийняття на баланс загальнобудинкових лічільників, законодавчих та технічних вимог до обліку холодної води, оснащення будинків комерційними засобами обліку води. Також увагу було приділено технічному регламенту засобів вимірювальної техніки. 

На теперешній час ці питання регулюються Законами України  
«Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про метролігію та метрологічну діяльність» та «Про стандартизацію», а також низкою підзаконних нормативних актів правового та технічного характеру.

Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» чітко окреслює права та обов`язки суб`єктів відносин: оператора зовнішніх інженерних мереж, виконавця послуги, виконавця розподілу, власника будівлі та споживача.

У своїй доповіді Ольга Бабій підсумувала: “Необхідно врахувати, що згідно законодавства – вузли комерційного обліку належать на праві власності власнику  будівлі, а отже повинні обліковуватися на балансі ОСББ, ЖБК.  Безоплатна передача вузлів комерційного обліку від водоканалу до власників  законодавством не передбачена, крім випадків встановлення вузлів комерційного обліку за рахунок інвестпрограм.”           

 На захід було запрошено представника італійського заводу  Maddalena та  продемонстровано передачу даних з лічильників Maddalena у реальному часі.

З презентаційними матеріалами семінару можна ознайомитися нижче.