14 травня в рамках 21-ї Міжнародної виставки «Акватерм Київ 2019» пройшов тренінг з бізнес планування та мотивації персоналу для керівників та співробітників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.

Модератором заходу виступив директор Асоціації «Укрводоканалекологія» Олександр Шкінь.  Тренінг проводили директор DREBERIS GmbH  Маркус Райхель та  старший радник компанії Штадтентвессерунґ Дрезден – Йоганес Поль.

«Асоціація намагається систематизувати роботу з навчання персоналу. Ми організовуємо навчальні заходи, структуруючи їх за тематикою та інтересами, щоб охопити сфери діяльності усіх наших фахівців», – зауважив Олександр Шкінь.

Під час тренінгу спеціалісти з Німеччини запропонували керівникам водоканалів шляхи оптимізації структури підприємств. Вони відзначили, що, на жаль, не всі схеми покращення роботи підприємства, які використовуються у Німеччині, є дієвими в Україні. Також велику увагу було приділено питанню підвищення кваліфікації персоналу та ефективному розподілу кадрових ресурсів.

Присутні мали змогу поставити  запитання лекторам, які радо ділилися досвідом та давали корисні поради. Найбільше слухачі хотіли дізнатися, як вирішуються кадрові питання у Німеччині, як боротися з відтоком кваліфікованих співробітників та заохочувати нових, а також як правильно розподіляти обов`язки та повноваження всередині колективу.

«В Німеччині є чітке уявлення того,  скільки персоналу треба для тієї чи іншої діяльності. Кожен співробітник – це не просто штатна одиниця, його кваліфікація має чітко відповідати посаді, і навіть в цьому випадку він має постійно розвиватися та освоювати нові знання», – констатував Маркус Райхель.

В рамках стратегії підвищення кваліфікації працівників подібні тренінги та семінари будуть проводитись якомога частіше. «Кадри є одним із найважливіших ресурсів, що потребує постійного навчання й розвитку»,  – вважає президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький.