Сьогодні Держводагентство  за сприяння Асоціації «Укрводоканалекологія» провело тренінг  з  питань  підготовки  програми  заходів Плану управління річковим басейном Дніпра.

Щороку екологічні виклики лише зростають. Важливо вчасно на них реагувати та попереджати можливі загрози, особливо коли мова йде про водні ресурси. Заради підтримки належного екологічного стану поверхневих вод та  впровадження  європейських  вимог  та  стандартів  в Україні розробляються  плани  управління  річковими  басейнами, найбільший з яких – Дніпровський.

Сьогоднішній захід був спрямований на покращення взаємодії представників водоканалів та басейнових управлінь водних ресурсів, в тому числі у сфері  підготовки  пропозицій  з  реконструкції  каналізаційних  очисних  споруд та отримання джерел фінансування для їх реалізації.

«Робота водопостачальних підприємств з одного боку залежать від вихідних даних води, яку вони переважно отримують з поверхневих джерел, а з іншого – від вимог чинного законодавства, яке регламентує якість води після її очищення. Вимоги ДСанПіН підвищуються, але ніхто не відповідає за якість вхідної води, і не враховує необхідність інвестицій у модернізацію водоканалів у зв’язку з погіршенням якості води у джерелах.  Так само підвищуються вимоги до очищення стоків перед поверненням їх у водойми, але гроші на модернізацію очисних споруд не передбачаються у тарифі і не покриваються іншими джерелами фінансування. Наразі водоканали недофінансовані на одну третину, і при цьому страждає саме інвестиційна програма, за рахунок якої можна було б провести модернізацію. Нам необхідно спільно працювати над вирішенням цієї ситуації і шукати джерела фінансування», – сказав президент Асоціації Дмитро Новицький.