Сьогодні, у першу суботу липня, відзначається Міжнародний день р. Дніпро. Ця дата була започаткована ще у 2003 році і покликана привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів річки.

Дніпро по праву можна вважати головною водною артерією нашої країни, адже він протікає через 8 українських областей: Чернігівську, Київську, Черкаську, Кіровоградську, Полтавську, Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську. На його берегах розташовані більше півсотні великих і малих міст, в тому числі столиця України – Київ.

До початку війни майже 70% мешканців України використовували воду з Дніпра: біля 13 мільйонів людей споживали воду безпосередньо з річки, а ще 20 мільйонів – з його басейну. На жаль, з кожним роком стан річки погіршується, адже якість води річок формується під впливом природних, антропогенних та техногенних факторів.

Напередодні Дня Дніпра відбулася презентація масштабного проєкту «Інтегрована візія річки Дніпро», організованого ГО «Urban Coalition Ro3kvit» та Greenpeace за участю представників Держводагентства.

Над проєктом впродовж року працювали провідні світові експерти у сфері захисту довкілля, енергетики, містобудування та зміни клімату. Напрацювання фахівців світового рівня дало можливість поєднати досвід і знання для розробки стратегій і бачень, які мають на меті допомогти вирішити існуючі проблеми та розкрити невикористаний потенціал річки Дніпро.

Завантажити дослідження можна за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1gaGlOuGn5um71SR8Au-TmnJjyoz15pVf/view