Щоб привернути увагу людей до проблем збереження і охорони ресурсів прісної води, щороку по всьому світу відбуваються заходи н нагоди Міжнародного дня водних ресурсів.

В цьому році День води проходить під гаслом «Нікого не залишивши осторонь (Права людини і біженці)». Військові та політичні конфлікти, що відбуваються  по всьому світу, призводять до того, що люди з різних країн вимушені полишати свої домівки і ставати біженцями, яким доводиться боротися за свої права, навіть такі очевидні і невід`ємні, як право на чисту питну  воду.

Такі події, нажаль, відбуваються і безпосередньо в нашій країні. З початком конфлікту на Донбасі у складних життєвих умовах опинилися близько трьох мільйонів мирних мешканців. Найстрашніше те, що під загрозою знаходиться система водопостачання регіону: внаслідок бойових дій постійні пошкодження отримують трубопроводи та фільтрувальні станції, через що вода періодично відсутня, а її якість погіршується.

В цих вкрай важких умовах КП «Компанія «Вода Донбасу» усіма силами намагається підтримувати працездатність водопровідно-каналізаційної системи регіону. Ускладнює ситуацію загроза відключення підприємства від електропостачання. Асоціація «Укрводоканалекологія» робить усе можливе, аби допомогти Компанії продовжувати свою діяльність і не допустити, щоб мешканці Донбасу залишилися без води.

Всесвітній день водних ресурсів нагадує нам не тільки про те, що ми повинні економити воду та не забруднювати довкілля – ми також маємо усвідомлювати свою відповідальність перед тими, хто нас оточує, простягати руку допомоги всім, хто цього потребує, і нікого не залишати осторонь.