Польські колеги продовжують активно допомагати водоканалам України. Так, у місті Гданськ було зібрано кошти на спеціалізований автомобіль для чищення каналізаційних мереж, який вчора передали водоканалу селища Бородянка.

«Від початку російського вторгнення Бородянка перебувала під бомбардуваннями і авіаударами, що призвело і до людських жертв, і до  знищення водопровідних та каналізаційних споруд, а також теплових об’єктів. Зараз після окупації ми намагаємося відновити інфраструктуру і надавати комунальні послуги у повному обсязі. За допомогою нового обладнання ми відновимо роботу системи водопостачання та водовідведення і зможемо забезпечимо людей необхідними послугами. Дуже вдячні польським колегам, зокрема і жителям Гданська, за підтримку», – сказав виконуючий обов’язки директора КП БСР «Бородянкатеплопостачання» Віктор Розуменко.

Місто Гданськ від перших днів війни надавало допомогу Україні. Першу партію обладнання від польських друзів Бородянці було передано ще в квітні, невдовзі після деокупації. Другий візит польських гостей у селище відбувся в червні, і по повернені до Гданська було оголошено збір коштів на придбання необхідного обладнання. До збору долучилось багато організацій, підприємств і фізичних осіб, тож  вдалось забрати достатню кількість коштів, щоб придбати необхідну спецтехніку.

За організацію візиту польської делегації до Бородянки Асоціація висловлює подяку президенту ГО «Конвент керівників комунальних підприємств» Юрію Жерліцину.

«Ми несемо польському суспільству інформацію про те, що Україна знаходиться на передовій у загарбницькій війні із росією. Комунальні підприємства забезпечують найголовніші потреби людини, насамперед потребу у воді. Бачимо, що останні дії путінської армії – це не стільки війна на фронті, як удари по цивільній критичній інфраструктурі. Хотів би подякувати від імені мешканців всього Гданська, адже ми прекрасно розуміємо, що сьогодні ви захищаєте всю Європу», – сказав  голова метрополії Гданськ,  Гдиня та Сопот Міхал Гласер.

Під час заходу віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Андрій Нікітін окреслив ситуацію, що склалась на водопостачальних підприємствах, які перебували на окупованих територіях:

«На превеликий жаль, таких зруйнованих міст, як Бородянка, з’являється все більше і більше. Після деокупації, зокрема Харківської області, ми побачили багато жахливих речей. Водопостачальні підприємства постраждали дуже сильно. Те, що не знищене бомбардуваннями, розкрадається російськими солдатами. Повернути воду на деокуповані території доволі важко, і ускладнено це ще й тим, що зруйновані системи електропостачання. Задача Асоціації і всіх водоканалів України – якомога швидше відновити водопостачання для мешканців, а потім займатися реконструкцією зруйнованих об’єктів».

Щиро дякуємо польським колегам за допомогу та підтримку! Разом ми переможемо і все відбудуємо!