Рівнеоблводоканал отримає власне виробництво гіпохлориту натрію, завдяки перемозі проєкту «Безпечна вода для міста Рівне», вартістю 6,5 млн грн. Проект був підготовлений Асоціацією Водоканалів Словаччини разом із партнерами проекту – Асоціацією Водоканалів України та Рівнеоблводоканалом, який є членом асоціації, а також незалежним інвестиційним консультантом – Наталією Матковською.

Конкурс був оголошений Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid). Номер проекту: SAMRS/2021/UA/1/5.

Для Асоціації Водоканалів України це вже другий спільний зі словацькими партнерами проєкт. Перший був реалізований в Херсонському Водоканалі, в якому з лютого 2020 року вже працює міні-завод по виробництву гіпохлориту натрію, для будівництва якого було залучено 100 000 євро грантових коштів.

Конкурсна заявка «Безпечна вода для міста Рівне» стала однією з двох переможців серед 14 проєктів, здобула найвищий бал (95 із 100) та отримала 2/3 загального бюджету конкурсу – 199 373 євро.

В рамках проекту на потужностях підприємства буде встановлена установка з виробництва гіпохлориту натрію – безпечного реагенту, яким дезінфікують воду перед подачею у мережу водопроводу.

Директор Асоціації Водоканалів України, Олександр Шкінь зазначив: «Для України доступ до безпечної питної води є головним пріоритетом. Тому Асоціація Водоканалів України буде залучати інші Водоканали України до реалізації спільних зі словацькими партнерами проєктів. На сьогодні спільно з нашими європейськими колегами, в рамках проєктів, ми залучили для українських водоканалів 299 373 євро (практично 10 000 000 гривень). Наступна конкурсна програма буде відкрита до участі вже дуже скоро – восени 2021 року, тому запрошуємо всіх зацікавлених до співпраці!».

Посилання на конкурс проєктів від SlovakAid та проєкт – переможець:

https://slovakaid.sk/schvalene-a-neschvalene-projekty/samrs-2021-ua-1/