6 серпня відбулась нарада представників водоканалів – членів Асоціації «Укрводоканалекологія».

На заході були присутні:  президент Асоціації «Укрводоканалекологія», Голова правління-генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький, віце-президент Асоціації Ольга Бабій, директор Асоціації Олександр Шкінь, представники ЛМКП “Львівводоканал”, КП “Черкасиводоканал”,  КП “Харківводоканал”, КП “Уманьводоканал”, ТОВ “Білоцерківвода”, КП “Житомирводоканал”, КП “Луцькводоканал”,  КП “Кременчукводоканал”.

«Наша мета – вибудувати єдину політику захисту інтересів водопостачальних підприємств  в умовах функціонування нової моделі ринку електроенергії.  Нам треба знайти єдине рішення, яке б влаштувало і водоканали, і споживачів, і енергопостачальні компанії», – сказав  Дмитро Новицький.

Олександр Шкінь зазначив, що тарифи на електроенергію для підприємств наразі досягли середньоєвропейського рівня, в той час як тарифи на водопостачання у шість разів нижчі, ніж в європейських країнах. Вартість електрики продовжує зростати, хоча ніхто не може пояснити, чому це відбувається. «Наше завдання в тому, щоб провести аналіз ринку електроенергії  та показати, що ситуація для водопостачальних кампаній критична. Тож ми маємо довести до національного регулятора цю інформацію, щоб він вирішив питання невідповідності тарифів», – зазначив директор Асоціації.

Віце-президент Асоціації Ольга Бабій підкреслила, що підвищення тарифів не є метою водоканалів. Цього можна уникнути, дозволивши водопостачальним підприємствам купувати електроенергію за нижчою ціною. «Ми просимо, щоб нас постановою Кабінету міністрів включили в ПСО, адже більше 80% води, яку ми постачаємо, споживає саме населення. Тоді водоканали зможуть купувати електроенергію безпосередньо від “Енергоатому”. У разі ж зростання вартості електроенергії, тарифи на воду мають коригуватися автоматично протягом 15 календарних днів».

Асоціація «Укрводоканалекологія» протягом трьох місяців попереджала органи влади, які наслідки для водоканалів матиме перехід на нову модель енергоринку. Більше того, розроблено механізми вирішення проблеми. Залишається лише сподіватися, що уряд найближчим часом  відреагує і нарешті почне вживати необхідні заходи для стабілізації ситуації.