Наразі у мережі розповсюджується фейк про можливий спалах холери через холерну паличку у воді. Таке повідомлення вже поширилося пабліками та чатами різних міст. У дописах зазначається, що навіть чистити зуби та мити фрукти і овочі необхідно виключно кип’яченою водою.

Асоціація «Укрводоканалекологія» запевняє, що ця інформація не відповідає дійсності. Вважаємо, що такі повідомлення є частиною інформаційної боротьби, яка точиться в рамках війни з російськими окупантами, вони спрямовані на дестабілізацію ситуації та нагнітання паніки серед населення.

«Всі водоканали України на підконтрольних територіях забезпечені реагентами в повному обсязі, постійно перевіряють якість води за показниками епідемічної безпеки та санітарно-хімічними показниками безпечності, подають споживачам безпечну воду відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10. Навіть під час активних бойових дій водоканали суворо дотримувались технологій водопідготовки, під обстрілами і в умовах загрози життю співробітники підприємств виходили на свої робочі місця, щоб забезпечувати усі виробничі процеси. Вони продовжують це робити і тепер, тож причин для хвилювання немає. Стосовно водоканалів на окупованих територіях, ми не володіємо повною інформацією щодо їхньої роботи», – сказав президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький.

Закликаємо споживачів не довіряти неперевіреній інформації і тим більше її не поширювати. Достовірна інформація про якість води публікується на офіційних сайтах, сторінках у Фейсбук та телеграм-каналах водопостачальних підприємств та місцевих адміністрацій.