Нещодавно відбулася зустріч представників Асоціації «Укрводоканалекологія» з фахівцями ДУ «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» для обговорення питань покращення інвестиційної привабливості підприємств водопостачання та водовідведення.

На зустрічі були присутні від Асоціації президент – Дмитро Новицький,віце-президент – Андрій Нікітін, директор – Олександр Шкінь та Іван Адаменко, директор ТОВ «ВІЛО Україна», член Ради Асоціації.  Від  державного підприємства UkraineInvest Сергій Цівкач, виконавчий директор, Стефан Христенко, фахівець та інші.

Під час зустрічі було презентовано  основні проблеми водопровідно-каналізаційної галузі, зокрема йшлося про знос основних фондів на 70% та необхідність реконструкції:

·       200 поверхневих та підземних водозаборів,

·       500 резервуарів чистої води,

·       500 насосних станцій,

·       200 очисних споруд водопостачання та водовідведення,

·       більше ніж 10 тис км водопровідних та каналізаційних мереж.

Взагалі галузь водопостачання та водовідведення потребує інвестицій на 40 млрд. Євро, це приблизно 1000 Євро на одного українця,  тому числі:

·       12 млрд. Євро на ремонт водопровідних мереж, 

·       12 млрд. Євро на ремонт каналізаційних мереж,

·       8 млрд. Євро на приведення якості питної води до норм

·       8 млрд. Євро на приведення якості очистки стічних вод до норм.

За результатами зустрічі Асоціація «Укрводоканалекологія» надіслала до ДУ «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» свої пропозиції, які стосуються ряду законодавчих ініціатив, впровадження тарифів на принципах стимулюючого регулювання (RАВ-тариф) а також  можливих варіантів фінансової підтримки  підприємств галузі.

«Наша ініціатива направлена на започаткування діалогу між бізнесом, комунальними підприємствами і урядом для покращення інвестиційної привабливості України – пояснив директор ТОВ «ВІЛО Україна» Іван Адаменко.

 «У разі реалізації всіх запропонованих заходів в галузь можливо залучати біля 60 млрд. гривень на рік, що дасть змогу протягом  20 років оновити усі основні фонди галузі, –  наголосив президент Асоціації Дмитро Новицький – що в свою чергу призведе до значного покращення надання послуг споживачам».